Κυριακή 6 Ιουνίου 2010

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ 1-4

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στα Γιάννενα και στο γήπεδο του Περάματος ο φιλικος αγώνας  μεταξύ δασκάλων Ιωαννίνων και Τρικάλων.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε με επιτυχία ο παλαίμαχος και αξιολογημένος Α΄ Εθνικής διαιτητής Θανάσης Δραγάτης!
Για 45 λεπτά ο αγώνας ήταν πραγματικά διαφήμηση του ποδοσφαίρου και από τις δύο ομάδες και το ημίχρονο τις βρήκε ισόπαλες 1-1.
 η ομάδα μας

και οι δύο ομάδες μαζί

Στο β΄ ημήχρονο και όπως ήταν φυσικό η κούραση λύγισε την ομάδα μας (για ακόμη μια φορά ήμαστε 13 άτομα) χωρίς αυτό να μειώνει τη νίκη των Τρικάλων που για μια ακόμη φορά ήταν πλήρης (20 ) και με συναδέρφους που γνωρίζουν πολύ καλά τα μυστικά της μπάλας.
Με φρέσκους και ορεξάτους παίχτες ανά πάσα στιγμή τα Τρίκαλα επικράτησαν της ομάδας μας με το γωστό σκορ 1-4.
Θέλω να επισημάνω ότι ο αγώνας θα μπορούσε να λήξει με μικρότερη διαφορά αν οι επιθετικοί μας ήταν λίγότεροι φλύαροι.
Αλήθεια εμείς πότε θα αγωνιστούμε πλήρης;
Μπράβο στα Τρίκαλα!
φάσεις από τον αγώνα

με την ομάδα των Τρικάλων αγωνίστηκαν:

1. Κων/κος 2.Γκαραβέλας 3. Αυγέρης 4. Μπαρμπάτσης 5. Μπούνας 6. Σιούτας 7. Τάμπας
8. Καραγιώργος 9. Νταράλας 10. Ιορδανίδης 11. Κούβελας

αγωνίστηκαν ακόμη:
12. Τρικάλης 13. Μέμτσας 14. Ρίζος 15. Καρανίκας 16. Λάσχος 17. Τσίντζος και 18. Παππάς

Θα πρέπει να σημειώσω ότι τη ροή του αγώνα την άλλαξε με την είσοδό του ο συνάδερφος από τα Τρίκαλα Θανάσης Παππάς!!!

με την ομάδα μας αγωνίστηκαν:

1. Γκόγκος 2. Κάντας 3. Σίντος Κ. 4. Κωνσταντίνου 5. Σίντος Α. 6. Βαζδέκης 7. Στεργίου
8. Τσόδουλος  9. Μαλισόβας 10. Γεωργάκης 11. Νταλάκας

12. Τραγουδάρας 13. Καϊτατζής 14. Μαρματάκης (εκ Τρικάλων ορμώμενος)

Τα γκολ πέτυχαν:

Το 1-0 ο Μαλισόβαςστο 17΄, το 1-1 ο Ιορδανίδης στο 35,΄ το 1-2 ο Αυγέρης στο 50΄,
το 1-3 και 1-4 ο Ρίζος στο 70΄ και στο 90΄

Μετά τον αγώνα πήγαμε στην Αμφιθέα (χωριό όνομα και πράμα) και παραθέσαμε γεύμα προς τιμή των συναδέρφων μας και σε ανταπόδωση της δικής τους υπέροχης φιλοξενίας στα Τρίκαλα .

Από τις δηλώσεις τους οι φιλοξενούμενοι έδειξαν έμειναν πολύ ευχαριστημένοι απο τη φιλοξενία μας!