Πέμπτη 25 Απριλίου 2013

ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ

ΠΟΔΑΡΙΚΟ ΜΕ (ΑΓΧΩΤΙΚΗ) ΝΙΚΗ

Ξεκίνησε χθες το εργασιακό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου υπό την αιγίδα του Πνευματικού Κέντρου του Δήμου Ιωαννιτών.
Η ομάδα μας στον πρώτο της αγώνα αντιμετώπισε την ομώνυμη ομάδα του Δήμου.
Το τελικό σφύριγμα της λήξης βρήκε την ομάδα μας νικήτρια με σκορ 4-2!

Ευτυχώς για την ομάδα μας ο νόμος του ποδοσφαίρου επαληθεύθηκε μόνο στο πρώτο ημίχρονο!

Στο πρώτο ημίχρονο λοιπόν η ομάδα μας βρισκόταν διαρκώς στην επίθεση πιέζοντας τους αντιπάλους χωρίς όμως να πετυχαίνει γκολ.
Οι αντίπαλοι στην πρώτη και μοναδική τους επίθεση κατάφεραν να πετύχουν γκολ και να προηγηθούν στο σκορ  κάνοντας το 0-1, στο 35ο λεπτό, σκορ με το οποίο τελείωσε το ημίχρονο!

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό δεν άλλαξε, αλλά αυτοί που πέτυχαν ξανά γκολ ήταν οι αντίπαλοι κάνοντας το σκορ 0-2 στο 50ο λεπτό!!!
Από κει και πέρα η μηχανή πήρε μπροστά, η ομάδα άρχισε να ρολάρει να διώχνει τον εφιάλτη της ήττας και να φτάνει στην νίκη πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό σκορ.

Στο 55ο λεπτό η ομάδα μας μείωσε το σκορ σε 1-2 με καρφωτή κεφαλιά του Νταλάκα!

Από κει κι έπειτα πήρε το όπλο του ο Μαλισόβας και με δύο δικά του γκολ έκανε το σκορ 3-2!

Το τελικό 4-2 το έκανε ο Καϊτατζής με ωραίο πλασέ στο 90ο λεπτό!

Σημαντική απώλεια για την ομάδα μας υπήρξε ο τραυματισμός του Αρχηγού Τάτση Παντελή ο οποίος τελικά αποδείχτηκε πως δεν ήταν σοβαρός.