Εργαζόμενοι Α.Π.Σ.Ι. «Πίνδος» 0 1 0 0 1 2 - 4
Εκπαιδευτικοί-Καθηγητές Φυσικής Αγωγής 0 1 0 0 1 0 - 5

Γιατροί - Επαγγελματίες Υγείας 3 1 1 0 0   3- 2
Εργαζόμενοι Ραδιοταξί Ιωαννίνων 1 1 0 1 0   2 - 2
Πυροσβέστες 11 0 1 0 2-2
Οικοδόμοι 0 0 0 0 0 0 - 0

ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ

ΠΟΔΑΡΙΚΟ ΜΕ (ΑΓΧΩΤΙΚΗ) ΝΙΚΗ

Ξεκίνησε χθες το εργασιακό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου υπό την αιγίδα του Πνευματικού Κέντρου του Δήμου Ιωαννιτών.
Η ομάδα μας στον πρώτο της αγώνα αντιμετώπισε την ομώνυμη ομάδα του Δήμου.
Το τελικό σφύριγμα της λήξης βρήκε την ομάδα μας νικήτρια με σκορ 4-2!

Ευτυχώς για την ομάδα μας ο νόμος του ποδοσφαίρου επαληθεύθηκε μόνο στο πρώτο ημίχρονο!

Στο πρώτο ημίχρονο λοιπόν η ομάδα μας βρισκόταν διαρκώς στην επίθεση πιέζοντας τους αντιπάλους χωρίς όμως να πετυχαίνει γκολ.
Οι αντίπαλοι στην πρώτη και μοναδική τους επίθεση κατάφεραν να πετύχουν γκολ και να προηγηθούν στο σκορ  κάνοντας το 0-1, στο 35ο λεπτό, σκορ με το οποίο τελείωσε το ημίχρονο!

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό δεν άλλαξε, αλλά αυτοί που πέτυχαν ξανά γκολ ήταν οι αντίπαλοι κάνοντας το σκορ 0-2 στο 50ο λεπτό!!!
Από κει και πέρα η μηχανή πήρε μπροστά, η ομάδα άρχισε να ρολάρει να διώχνει τον εφιάλτη της ήττας και να φτάνει στην νίκη πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό σκορ.

Στο 55ο λεπτό η ομάδα μας μείωσε το σκορ σε 1-2 με καρφωτή κεφαλιά του Νταλάκα!

Από κει κι έπειτα πήρε το όπλο του ο Μαλισόβας και με δύο δικά του γκολ έκανε το σκορ 3-2!

Το τελικό 4-2 το έκανε ο Καϊτατζής με ωραίο πλασέ στο 90ο λεπτό!

Σημαντική απώλεια για την ομάδα μας υπήρξε ο τραυματισμός του Αρχηγού Τάτση Παντελή ο οποίος τελικά αποδείχτηκε πως δεν ήταν σοβαρός.

Τελος καλό όλα καλά!

Κυριακή 21 Απριλίου 2013

ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Για μια ακόμη φορά η ΟΜΑΔΑ ΔΑΣΚΑΛΩΝ Ν. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ έζησε μεγάλες στιγμές!
Το Σάββατο 20/4/2013 η ομάδα μας ταξίδεψε στη Θεσσαλονίκη όπου έδωσε φιλικό αγώνα με τους ΒΕΤΕΡΑΝΟΥΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.
Ο αγώνας έγινε υπό την αιγίδα των δημοσιογράφων της ΕΤ3 και έπειτα από προσπάθειες του εκλεκτού δημοσιογράφου ΓΙΑΝΝΗ ΔΕΛΚΟΥ.

Το παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του Νέου Ρύσιου και όπως μαρτυρούν οι εικόνες το τερέν δεν ήταν και στην καλύτερη κατάσταση, αλλά λίγη σημασία είχε αυτό όταν αγωνίζεσαι έστω και ως αντίπαλος με ποδοσφαιριστές σύμβολα του παρελθόντος αλλά και του παρόντος!
Το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 2-2, αν και  η ομάδα μας προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ με τον Μαλισόβα και τον Γεωργάκη.
ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΩΝ : ΚΩΣΤΑΣ ΑΪΔΙΝΙΟΥ-ΚΩΣΤΑΣ ΣΙΝΤΟΣ
Με την ομάδα μας αγωνίστηκε και ο φίλος της αμάδας μας Σοροβάκος Γιάννης ο οποίος ταξίδεψε από τη Φρανκφούρτη ειδικά γι' αυτόν τον αγώνα!
Με την ομάδα των ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ αγωνίστηκαν οι παρακάτω ποδοσφαιριστές:
Μποΐκογλου, Μπουρδαμής, Σαμολαδάς, Τραϊναόπουλος, Σαμλίδης, Πασχαλάκης, Καλιμάνης, Καπουσούζης, Θέμελης, Σουργούτσης, Δρακίδης, Χριστοδουλίδης, Ορφανός, Δρογαλάς, Χατζόγλου, Αναγνώστου, Αϊδινίου, Γαβρίδης, Δράμπης, Βλαχούδης, Δαγιόγλου.
ΟΠΟΥ ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΙ ΜΑΛΑΜΑ : ΟΡΦΑΝΟΣ- ΣΙΝΤΟΣ

Από τους Βετεράνους απουσίαζαν αρκετοί παλαίμαχοι του ΠΑΟΚ, καθώς είχαν κάποιες άλλες υποχρεώσεις.
Με την ομάδα μας αγωνίστικαν οι παρακάτω:
Γκόγκος, Σίντος Αλ., Μαλισόβας Λ., Τάτσης, Παργανάς, Μάντζιος, Τσόδουλος, Σοροβάκος (φίλος), Τσινάβος (φίλος) Βασδέκης, Γεωργάκης, Κωνσταντίνου, Κάντας, Καϊταζής, Σίντος Κ. και ο κόουτς Μάστορας!
Βέβαια και από την ομάδα μας απουσίαζαν αρκετοί συνάδερφοι για το δικό τους λόγο ο καθένας.

Μετά το τέλος του αγώνα ο Γιάννης Δέλκος εκ μέρους της ΕΤ3 παρέθεσε δείπνο στην ομάδα μας στο οποίο
παραβρέθηκε και αντιπροσωπεία των Βετεράνων.

Το ΔΣ της ομάδας μας προσκάλεσε τους Βετεράνους να επισκεφτούν τα Γιάννενα και να δώσουμε κι εκεί έναν αγώνα οι οποίοι  μάλιστα μας είπαν πως θα σκεφτούν πολύ σοβαρά την πρότασή μας.