Σάββατο 25 Ιουνίου 2011

ΑΠΡΟΣΜΕΝΗ ΗΤΤΑ

Για μια ακόμα φορά ο νόμος του  ποδοσφαίρου και η έκπληξη της πρεμιέρας επαληθεύτηκε!
Η ομάδα μας στην πρεμιέρα του πανελλήνιου πρωταθλήματος γνώρισε την ήττα με σκορ 2-0 από την ομάδα της Κέρκυρας.
Από το πρώτο λεπτό η ομάδα των Ιωαννίνων κυριάρχησε στο γήπεδο και έκλεισε την ομάδα της Κέρκυρας στην περιοχή της χάνοντας σπουδαίες ευκαιρίες με τον Μαλισόβα, τον Νταλάκα και το Γεωργάκη.
Έτσι το ημίχρονο έκλεισε χωρίς τέρματα!
Το δεύτερο ημίχρονο  ξεκίνησε ξανά με το ίδιο σκηνικό και ενώ όλη η ομάδα είχε προωθηθεί στην αντίπαλη περιοχή, μια δυνατή μπαλιά (ο θεός να την κάνει μπαλιά) των αντιπάλων έφερε τον κεντρικό επιθετικό της Κέρκυρας απέναντι από τον Γκόγκο ο οποίος με πλασέ έγραψε το 0-1!
Η ομάδα μας προσπάθησε να ισοφαρίσει χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες όμως η μπάλα δεν έμπαινε με τίποτα στα αντίπαλα δίχτυα και έτσι με τον ίδιο τρόπο η Κέρκυρα πέτυχε και το δεύτερο τέρμα της στο τελευταίο λεπτό της συνάντησης επαληθεύοντας το νόμο του ποδοσφαίρου!
Πλήγμα για την ομάδα ήταν ο τραυματισμός και η αποχώριση από τον αγώνα του βασικού μας επιθετικού Νταλάκα κάνοντας το έργο της πρόκρισης μας στον επόμενο γύρο πολύ δύσκολο έως ακατόρθωτο!