ΣΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΦΙΞΗ ΣΤΟ ΝΗΣΙ

Ο ΑΓΙΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΙΑΝΝΕΝΑ-ΞΑΝΘΗ = 3-0
Συγκλονιστικό παιχνίδι μεταξύ δύο πολύ καλών ομάδων έγινε στο γήπεδο του Τσιλιβίου με την ομάδα μου να επικρατεί τελικά με σκορ 3-0
Και τα τρία γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο.
Το σκορ άνοιξε ο Θανάσης Τσόδουλος με φοβερή καρφωτή κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ.
Το δεύτερο γκολ πέτυχε ο Βαγγέλης Μάντζιος με σουτ έξω από την περιοχή, ενώ το τρίτο γκολ το πέτυχε ο Μπάμπης  Νταλάκας με κεφαλιά έπειτα από ωραία σέντρα του Μαλισόβα.

Η ΟΜΑΔΑ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΖΑΚΥΝΘΟΣ-ΓΙΑΝΝΕΝΑ = 0-3
 Με το ίδιο σκορ όπως και στον πρώτο αγώνα η ομάδα μου έφυγε νικήτρια από το γήπεδο του Τσιλιβίου νικώντας τη διοργανώτρια ομάδα με τρία μηδέν!
Τα δύο πρώτα γκολ τα πέτυχε ο Βαγγέλης Μάντζιος (κορυφαίος παίκτης και προπονητής της ομάδας σε όλο το τουρνουά) με σουτ έξω από την περιοχή και το τρίτο ο βιρτουόζος Κώστας Γεωργάκης αφού πρώτα ζάλισε με τις ντρίπλες του μπάλα και αντιπάλους μαζί!
Από το συγκεκριμένο αγώνα αποχώρισε τραυματίας ο συνάδερφος Μαρματάκης Προκόπης με ρωγμώδες κάταγμα στην κλείδα, πράγμα που τον ανάγκασε να εγκαταλείψει την αποστολή και με τη συνοδεία του κορυφαίου λίμπερο κατά τη γνώμη μου Κώστα Παργανά να επιστρέψει στα Γιάννενα!
Έτσι η ομάδα μας στερήθηκε τις πολύτιμες υπηρεσίες δύο πολύ καλών ποδοσφαιριστών.

ΟΙ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ : ΜΑΡΜΑΤΑΚΗΣ-ΠΑΡΓΑΝΑΣ

Η ΟΜΑΔΑ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟ

ΧΑΙΡΕΤΣΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ

ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΟ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΙΑΝΝΕΝΑ - ΜΟΛΑΟΙ = 3-0 (χωρίς αγώνα)
Όπως γνωρίζουμε η ομάδα των Μολάων ακύρωσε την τελευταία στιγμή τη συμμετοχή στο τουρνουά και έτσι η ομάδα μας τη συγκεκριμένη αγωνιστική έκανε ρεπό.

Ο ΤΕΛΙΚΟΣ

ΕΒΡΟΣ-ΓΙΆΝΝΙΝΑ = 5-3 στα πέναλτι
(κανονικός αγώνας 1-1)
Όπως ανέφερα σε προηγούμενο άρθρο η ομάδα μου θα μπορούσε να στεφθεί μία από τις τρεις πρωταθλήτριες ομάδες του τουρνουά με τη διαδικασία των ενστάσεων.
Δεν το κάναμε όμως.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ
Η ομάδα του Έβρου ευτύχησε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο σε μία από τις λίγες φορές που επισκέφτηκε την εστία μας σε όλο τον αγώνα και διατήρησε το σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο.
Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα μου ισοφάρισε το σκορ σε 1-1 και από τότε άρχισε ένα ανελέητο σφυροκόπημα της αντίπαλης εστίας.
Η μπάλα όμως δεν έμπαινε με τίποτα στην αντίπαλη εστία με αποτέλεσμα ο κανονικός αγώνα να λήξει ισόπαλος και να οδηγηθούμε στη διαδικασία των πέναλτι.